Bejegyzések

Győr címkéjű bejegyzések megjelenítése

A megbocsátásban rejlő erő (igetanulmány, Győr, Munkaévkezdő lelkészkonferencia, 2015.08.25.)

Kép
Vezér ének: EÉ 474 . (3. versszak) " Légy tűrő megbocsátó, Ha ér, ha szúr tövis! az Úr szájából hallod: 'Még hetvenhétszer is!' Tedd, szóld az igazságot, De mindig szelíden, Hangozzék szeretetből A nem és az igen! " Mindig azt tanították nekem idősebb kollégák és teológiai tanárok, hogy sohasem lehet elkezdeni így egy prédikációt, hogy "amikor az igehirdetésre készültem...", mert egyrészt senkit sem érdekel, másrészt pedig nem az igehirdetésre való készülést, hanem magát az igehirdetést kell felvinni a szószékre. Most mégis így fogom kezdeni. Az egyik ok az, hogy igazából a mai alkalmunk, avagy a szószéki szolgálat határhelyzetben van/lesz tudniillik egyensúlyozni próbál az igetanulmány és prédikáció között, másrészt pedig az alapfelvetésben is fontos szerepet játszott a felkészülés.